DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2019

Ogólnopolski DBI 2019 odbędzie się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.  Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia, także przez eliminowanie “hejtu”.

Z tej okazji odbędą się lekcje tematyczne w ramach informatyki, a także, tradycyjnie, zapraszamy do wykazania się pomysłowością i kreatywnością w konkursie plastycznym. Przygotujcie plakat nawiązujący do tegorocznego hasła: „DZIAŁAJMY RAZEM”. Technika dowolna (kredki, flamastry, wydzieranka, wydruk z programu graficznego itd). w formacie A4 (kartka ksero).

Termin: do poniedziałku 11 lutego (prace zbierają Wasi nauczyciele informatyki).

Kryteria ocen: kreatywność, związek z tematem, staranność, czytelność wykonania i przekazu. Plagiatom mówimy stanowcze NIE 🙂

https://www.saferinternet.pl/

TURNIEJ GIER

Piątkowy poranek rozpoczął się pracowicie od przygotowań świetlicy szkolnej do turnieju gier komputerowych: FORTNITE oraz FIFA 19, który rozpoczął się oficjalnie od godziny 10-tej. Przez pady, myszki i klawiatury przewinęło się blisko 30-tu zawodników, a na “pudle” stanęli:

FORTNITE:

1. Igor Raciborski
2. Paweł Lipkowski
3. Jakub Wróblewski

FIFA:

1. Jakub Wróblewski
2. Radosław Gierwatowski
3. Julian Lipkowski

Rywalizacja była bardzo zacięta, różnice w poziomach gry naprawdę niewielkie, a emocje i poziom dopingu jak na najlepszych rozgrywkach siatkarskich 🙂 Dziękuję wszystkim za świetną zabawę, paniom Magdalenie Hulisz oraz Małgorzacie Myśliwiec-Spychalskiej za współpracę, Arturowi Pstrąg, Igorowi Raciborskiemu, Marcelinie i Julianowi Lipkowskim za pomoc techniczną, a Gminie Śliwice za słodki poczęstunek wzmacniający w wirtualnych zmaganiach. Wręczenie dyplomów z małym załącznikiem odbędzie się na najbliższym szkolnym spotkaniu w GOK’u w połączeniu z rozstrzygnięciem nadchodzącego konkursu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu (5 luty) – szczegóły już wkrótce.

organizator: Bartosz Hulisz

galeria

“Zacznij tam, gdzie jesteś,
użyj tego, co masz,
zrób, co możesz…”
Słowami Joanne Rowling życzymy odrobiny motywacji w Nowym Roku. A reszta niechaj przyjdzie w spełniających się marzeniach 🙂

JASEŁKA I WIGILIE KLASOWE

„Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał…”. Słowa świętego Pawła, dotyczące najpiękniejszego z uczuć, towarzyszyły w przedświąteczny piątek audytorium, które stanowili uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Księdza Prałata Erharda Staniszewskiego w Śliwicach podczas jasełek, odbywających się w gościnnych murach Gminnego Ośrodka Kultury. Klasa IA pod opieką pani Danuty Zaremby, klasa IIIA oddział gimnazjalny wraz z wychowawcą, panią Małgorzatą Myśliwiec-Spychalską, zespół „Fleciki” pod skrzydłami pani Lucyny Czapskiej oraz zespół „Vokalin”, prowadzony przez pana Romana Mechlińskiego, który sprawował pieczę nad oprawą techniczną wraz z panem Bartoszem Huliszem, który uwiecznił całość na cyfrowej taśmie filmowej.
 
Widzów w poetycką podróż zabrał Mały Książę, skłaniając wszystkich do głębokiej refleksji nad tym, co w życiu istotne. Padły też słowa, bez których nie wyobrażamy sobie bohatera Antoine de Saint-Exupery: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” Ze szczególnym aplauzem spotkały się tańce w wykonaniu pierwszoklasistów oraz występ zespołu „Fleciki”, a całość urzekała poetyckim czarem i różnorodnością wokalną.
 
Po występach panie Maria Mazurkiewicz podsumowała tegoroczną akcję “Okaż serce” dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji akcji świątecznej pomocy osobom samotnym. Wolontariusze zostali wyróżnieni dyplomami, a następnie pani dyrektor Mariola Pawelska złożyła wszystkim tradycyjne życzenia świąteczne, a potem uczniowie udali się do szkoły, gdzie odbyły się wigilie klasowe z udziałem wychowawców i zaproszonych przez klasy gości.
 
„Najważniejsza jest miłość. Dzielmy się nią…”. Te słowa były kwintesencją świątecznych jasełek, a przesłanie młodych aktorów skierowane było do każdego z nas…