INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2020/21

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

– Inauguracja roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w naszej szkole 1 września o godzinie 9.00. – nie ma zbiorowej inauguracji na boisku szkolnym.
– Do szkoły przychodzą tylko dzieci zdrowe, dotyczy to również rodziców i nauczycieli.
– Przy wejściu obowiązkowa dezynfekcja rąk.
– Wszyscy uczniowie i rodzice muszą mieć ze sobą maseczki, aby założyć je wchodząc do szkoły.
– Każda klasa spotyka się ze swoim wychowawcą w sali lekcyjnej zgodnie z przydziałem wywieszonym na głównych drzwiach wejściowych do szkoły.
– Wyjątek dotyczy tylko klas pierwszych, które spotykają się na sali gimnastycznej wspólnie z rodzicami (jeden rodzic) i wychowawcami pp. Lucyną Czapską i Iwoną Paul.
– Klasy czwarte spotykają się: kl. IV a z panią Magdaleną Hulisz w sali nr 4s, kl. IV b z panią Wiesławą Pankau w sali nr 3s (budynek „gimnazjalny”).
– Dowóz i świetlica dla osób dojeżdżających obowiązuje od 1 września.
– Uczniowie dojeżdżający muszą zasłaniać usta i nos w busie oraz dezynfekować ręce przed wejściem do busa. Przewoźnik ma prawo nie zabrać dziecka bez maseczki.
– W sprawie godzin odjazdu z miejsca zbiórki we wtorek (1.09) proszę kontaktować się z Panem Tomaszem Warczakiem za pośrednictwem e-dziennika.
– Każdy uczeń przynosi ze sobą plecak lub torbę, aby pierwszego dnia zabrać podręczniki do domu.

Do zobaczenia w szkole
Mariola Pawelska – dyrektor szkoły

list ministra

procedury 2020/21

2020.06 – KONKURS KURATORYJNY Z INFORMATYKI

26 czerwca 2020 roku był szczególny dla trzech uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Prałata Erharda Staniszewskiego w Śliwicach – Oskara Narlocha, Macieja Krajewskiego oraz Łukasza Belke. Tego dnia nie tylko pojawili się w murach swojej szkoły po raz pierwszy i ostatni w ciągu ostatnich trzech miesięcy, aby odebrać świadectwo ukończenia szkoły, ale także otrzymali zaświadczenia dla finalistów i laureata wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z informatyki. Pandemia związana z COVID19 uniemożliwiła wręczenie zaświadczeń oraz statuetki dla laureata podczas tradycyjnej gali w Bydgoszczy. W tygodniu poprzedzającym zakończenie roku statuetka została odebrana przez nauczyciela prowadzącego, Bartosza Hulisza, z kuratorium oświaty w Bydgoszczy i przekazana uroczyście na ręce laureata, Oskara Narlocha, w trakcie rozdań świadectw dla klas ósmych. Oskar jako laureat, poza zdobytą solidną dawką dodatkowej wiedzy z informatyki, ma pierwszeństwo przyjęcia do dowolnej szkoły, a dwóch finalistów – Maciej Krajewski oraz Łukasz Belke – dodatkowe punkty w procesie rekrutacji. Uczniowie otrzymali także Nagrodę Wójta Gminy Śliwice w związku z sukcesem na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnymi bardzo dobrymi wynikami w nauce.