JASEŁKA I WIGILIE KLASOWE

„Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał…”. Słowa świętego Pawła, dotyczące najpiękniejszego z uczuć, towarzyszyły w przedświąteczny piątek audytorium, które stanowili uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Księdza Prałata Erharda Staniszewskiego w Śliwicach podczas jasełek, odbywających się w gościnnych murach Gminnego Ośrodka Kultury. Klasa IA pod opieką pani Danuty Zaremby, klasa IIIA oddział gimnazjalny wraz z wychowawcą, panią Małgorzatą Myśliwiec-Spychalską, zespół „Fleciki” pod skrzydłami pani Lucyny Czapskiej oraz zespół „Vokalin”, prowadzony przez pana Romana Mechlińskiego, który sprawował pieczę nad oprawą techniczną wraz z panem Bartoszem Huliszem, który uwiecznił całość na cyfrowej taśmie filmowej.
 
Widzów w poetycką podróż zabrał Mały Książę, skłaniając wszystkich do głębokiej refleksji nad tym, co w życiu istotne. Padły też słowa, bez których nie wyobrażamy sobie bohatera Antoine de Saint-Exupery: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” Ze szczególnym aplauzem spotkały się tańce w wykonaniu pierwszoklasistów oraz występ zespołu „Fleciki”, a całość urzekała poetyckim czarem i różnorodnością wokalną.
 
Po występach panie Maria Mazurkiewicz podsumowała tegoroczną akcję „Okaż serce” dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji akcji świątecznej pomocy osobom samotnym. Wolontariusze zostali wyróżnieni dyplomami, a następnie pani dyrektor Mariola Pawelska złożyła wszystkim tradycyjne życzenia świąteczne, a potem uczniowie udali się do szkoły, gdzie odbyły się wigilie klasowe z udziałem wychowawców i zaproszonych przez klasy gości.
 
„Najważniejsza jest miłość. Dzielmy się nią…”. Te słowa były kwintesencją świątecznych jasełek, a przesłanie młodych aktorów skierowane było do każdego z nas…

OKAŻ SERCE

Zakończyliśmy świąteczną akcję charytatywną „Okaż serce!”. Obdarowaliśmy paczkami z żywnością 15 osób starszych i samotnych. Akcję wsparło 129 uczniów naszej szkoły przy udziale 15 wolontariuszy. Największym zaangażowaniem wykazali się uczniowie z klas 1b oraz klasy 5b. Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc, wsparcie i przede wszystkim okazane serce. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Agnieszka Masalon oraz Maria Mazurkiewicz.

KONKURS!!!

Zbliża się kolejne święto naszej szkoły. Chcemy ponownie uczcić pamięć patrona naszej placówki. Ogłaszamy konkurs dla uczniów, którym bliska jest postać księdza Prałata Erharda Staniszewskiego. Uczeń lub uczennica, którzy napiszą najciekawszą biografię księdza, otrzymają nagrodę, a ich praca zostanie umieszczona na naszej szkolne stronie internetowej. Praca nie powinna przekraczać 2 stron maszynopisu (A4). Wszelkie prace należy dostarczyć do pani Marii Mazurkiewicz do dnia 4 stycznia 2019 roku. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

A jednak przyszła… Hans Christian Anderson  mawiał: „Byłoby dobrze, gdyby bajka chciała przyjść wtedy, kiedy się ją wzywa, ale to wielka dama, przychodzi tylko wtedy, kiedy ma na to ochotę…”.

W naszej szkole objawiła się, rozjaśniając szary, grudniowy dzień, w piątek siódmego grudnia, a do organizacji Dnia Postaci z Bajek włączyły się po raz pierwszy klasy I-III.  Nasza szkoła rozświetliła się całą feerią barw, przywołującą najpiękniejsze momenty dzieciństwa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki od Samorządu Uczniowskiego.

galeria