JASEŁKA I WIGILIE KLASOWE

„Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał…”. Słowa świętego Pawła, dotyczące najpiękniejszego z uczuć, towarzyszyły w przedświąteczny piątek audytorium, które stanowili uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Księdza Prałata Erharda Staniszewskiego w Śliwicach podczas jasełek, odbywających się w gościnnych murach Gminnego Ośrodka Kultury. Klasa IA pod opieką pani Danuty Zaremby, klasa IIIA oddział gimnazjalny wraz z wychowawcą, panią Małgorzatą Myśliwiec-Spychalską, zespół „Fleciki” pod skrzydłami pani Lucyny Czapskiej oraz zespół „Vokalin”, prowadzony przez pana Romana Mechlińskiego, który sprawował pieczę nad oprawą techniczną wraz z panem Bartoszem Huliszem, który uwiecznił całość na cyfrowej taśmie filmowej.
 
Widzów w poetycką podróż zabrał Mały Książę, skłaniając wszystkich do głębokiej refleksji nad tym, co w życiu istotne. Padły też słowa, bez których nie wyobrażamy sobie bohatera Antoine de Saint-Exupery: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” Ze szczególnym aplauzem spotkały się tańce w wykonaniu pierwszoklasistów oraz występ zespołu „Fleciki”, a całość urzekała poetyckim czarem i różnorodnością wokalną.
 
Po występach panie Maria Mazurkiewicz podsumowała tegoroczną akcję „Okaż serce” dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji akcji świątecznej pomocy osobom samotnym. Wolontariusze zostali wyróżnieni dyplomami, a następnie pani dyrektor Mariola Pawelska złożyła wszystkim tradycyjne życzenia świąteczne, a potem uczniowie udali się do szkoły, gdzie odbyły się wigilie klasowe z udziałem wychowawców i zaproszonych przez klasy gości.
 
„Najważniejsza jest miłość. Dzielmy się nią…”. Te słowa były kwintesencją świątecznych jasełek, a przesłanie młodych aktorów skierowane było do każdego z nas…