Podsumowanie konkursu Matematyczny Kalendarz Adwentowy.

Staramy się aby matematyka była  nie tylko nauką ale również rozrywką i zabawą. Abyście poprzez zabawę poznawali  i pogłębiali  tajniki wiedzy matematycznej. Mieliśmy już w tym roku szkolnym kilka aktywności matematycznych takich, jak: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia we wrześniu, w listopadzie andrzejkowe matematyczne wróżby, a czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia odliczaliśmy wykonując zadania z kalendarza adwentowego.  Kalendarz ten widniał na głównym holu w szkole. W konkursie wzięło udział 61 osób z klas od 3 klasy  szkoły podstawowej do 3 klasy gimnazjum. Zadania były dostosowane do wieku uczniów.  Możliwe to było dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycieli matematyki w naszej szkole. Bardzo dziękuję Paniom: Magdalenie Hulisz, Renacie Szynderłata, Katarzynie Śmiałowskiej, Ewie Susłowskiej, Marzenie Pióro oraz Panu Bartoszowi Hulisz.

Jednak największe podziękowania należą się naszym uczniom. Najbardziej wytrwałych i pracowitych, którzy wykonali wszystkie zadania było 18 osób. Są to:

Mechlińska Maja IIIa SP
Beker Fabian IVb SP
Selka Maja IVc SP
Hulisz Alicja Va SP
Gierwatowska Katarzyna Va SP
Gibas Mikołaj Vb SP
Kacper Kraiński Vc SP
Malec Dawid Vc SP
Gornowicz Renata VIa SP
Talaśka Aleksandra VIa SP
Gwizdała Aylin VIb SP
Trawińska Martina VIb SP
Rekowska Emilia VIIa SP
Mechlińska Patrycja VIIIa SP
Pstrąg Karol VIIIa SP
Hulisz Marta VIIIb SP
Thoms Martyna VIIIb SP
Metza Marcin IIIc GIM

Tylko jednego zadania zabrakło do całości:

Kniter Lena IVa SP
Affeldt Jerzy IVb SP
Bąk Mikołaj IVc SP
Włoch Dominik IVc SP
Pstrąg Anna VIIIa SP
Selka Szymon VIIIa SP
Wysocka Dominika VIIIa SP

Trzecie miejsce swoją pracą i systematycznością wywalczyli:

Pozorski Jakub IVb SP
Thoms Sebastian Vb SP
Dobek Daniel Vb SP
Puchalski Miłosz Vc SP
Pstrąg Marysia VIIa SP
Pozorska Martyna VIIb SP
Rzepka Dominika VIIIa SP
Lipkowski Paweł IIIb GIM

Bardzo serdecznie gratuluję szczególnie tym najbardziej wytrwałym (systematyczność  kształtuje nasz charakter)  i życzę dalszych matematycznych  sukcesów.  Będzie do tego dużo okazji,  gdyż rok 2019 jest rokiem matematyki.  Możemy więc zacząć od udziału w konkursie matematycznym Kangur, do którego serdecznie zapraszamy.

GALERIA

Organizator

Magdalena Mechlińska