Wycieczka kółka przyrodniczego do Woziwody

8 maja uczniowie kółka przyrodniczego odbyli wycieczkę do  Nadleśnictwa Woziwoda.

FOTO

Dzięki wyprawie uczniowie poznali:

– pracę i obowiązki leśnika

– zwierzęta występujące w lesie ( mini muzeum)

-przeszli ścieżką  edukacyjną oraz wysłuchali ciekawostek o życiu w lesie

Na koniec wycieczki młodzież odpoczywała przy ognisku, piekąc kiełbaski.

Organizatorką wycieczki krajoznawczej była Magdalena Wutkowska.

Dzień Ziemi

,,DZIEŃ ZIEMI’’

FOTO

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z okazji tego święta w naszej szkole zorganizowana została akcja pod hasłem: „Ratujmy naszą planetę.” Organizatorką przedsięwzięcia była Magdalena Wutkowska.

 

Od 23 do 27 kwietnia 2018 r. miały miejsce działania aktywizujące uczniów.

 

Harmonogram działań:

 

  • Dzień 1(poniedziałek) / PLAKATY/

 

Wykonanie plakatów (dowolną techniką plastyczną) przez uczniów klas VI

  1. ,,Ratujmy Naszą Planetę.”

 

  • Dzień 2 i 3 ( wtorek, środa) / PLANSZA/

 

Wpisywanie przez uczniów klas 1-6 informacji co robią dla dobra Ziemi (plansze wywieszone na korytarzach szkoły).

 

  • Dzień 4 (czwartek) / DRZEWKO /

 

Sadzenie drzewka przez klasę VI a jako ukoronowanie Dnia Ziemi – nagranie krótkiego filmiku.

 

  • Dzień 5 / PODSUMOWANIE AKCJI /

 

  • Inscenizacja w wykonaniu członków kółka przyrodniczego na temat niszczycielskiej

działalności człowieka w stosunku do Ziemi.

  • Sprawozdanie z przebiegu dni ekologicznych.
  • Rozdanie dyplomów uczniom szkoły za czynny udział  i zaangażowanie w całoroczną akcję zbiórki nakrętek i baterii.
  • Podsumowanie konkursu, rozdanie dyplomów i wyróżnień za udział w ogólnopolskim konkursie ,,Orzeł Przyrodniczy.’’

Wyróżnienie w konkursie otrzymał Jan Wutkowski z klasy 2a.

 

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania:

Marcel Dietrich 2a

Maja Pliszka 2a

Zuzanna Kwaśniewska 2a

Damian Mirota 2a

Mikołaj Gibas 4b

Jakub Megger 4b

Alicja Hulisz 4a

Aneta Znder 4a

Jakub Antkowski 4a

Mateusz Janecki 5a

Dominik Szreiber 5a

Bartosz Talaśka 5a

Marta Janicka 5b

Aylin Gwizdała 5b

Łukasz Belicki 5b

Natalia Dubiela 5b

Karol Kiełbratowski 5b

Kamil Matern 6a

Jakub Bock 6a

Oskar Narloch 6b

Maciej Krajewki 6b

Dominik Procek 6b

Fabian Januszewski 6b

Martyna Thoms 7b

SZKOLENIE

NAUCZYCIELE: Przypominamy o szkoleniu z obsługi dziennika elektronicznego w poniedziałek 14 maja – proszę posprawdzać loginy z e-świadectw (grupa gimnazjalna otrzymała smsowo). Próbne wdrożenie już niebawem na ostatnie tygodnie b.r.s., produkcyjne od września 2018.

„CINDIRELLA” – BAJKA W JĘZYKU ANGIELSKIM

„CINDIRELLA” – BAJKA W JĘZYKU ANGIELSKIM, TAŃCE I KONKURS RECYTATORSKI „ENGLISH POETRY FOR KIDS”

25 kwietnia w naszej szkole uczniowie klas IIb, IIIc i IVb przedstawili bajkę w języku angielskim. Następnie odbył się konkurs recytatorski w języku angielskim dla klas I – III.

Laureatami konkursu zostali w klasach pierwszych:
– Olga Czapska – IB,
w klasach trzecich:
– Amelia Janicka  – IIIa.
II miejsca zajęli: Łucja Urbańska z klasy Ia i Filip Chabowski z klasy IIIa, natomiast III miejsca przypadły Julii Szwemin z klasy IB i Natalii Gradowskiej z klasy IIIa.
Z klasy drugiej wystąpił jeden uczeń – Jan Wutkowski.

Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem bajki i konkursem recytatorskim sprawowała p. Hanna Mindrycka.

Uroczystość uświetniły występy zespołu tanecznego z klasy IIIb.
Uczniowie zatańczyli „Belgijkę” i walca. Zespół taneczny do występów przygotowała p. Danuta Zaremba.

Święto Flagi i uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Klasy I-III oraz klasy IV-VI przygotowały apele upamiętniające święta przypadające w pierwszych dniach maja.
Podsumowany został także konkurs matematyczny, o którym piszemy poniżej.

Konkurs matematyczny dla klas młodszych.

W kwietniu , jak co roku, odbył się konkurs matematyczny dla klas trzecich i klasy drugiej pt: ” Zadania i łamigłówki  dla mądrej główki”.  Konkurs składał się z dwóch etapów.
W pierwszym etapie  wzięli udział wszyscy  uczniowie klas trzecich i klasy drugiej.
Do drugiego etapu przystąpili ci uczniowie, którzy uzyskali  najlepsze wyniki w pierwszym etapie.
Zwycięzcami konkursu na poziomie klasy drugiej zostali:

  1. Jan Wutkowski,
  2. Zuzanna Kwaśniewska,
  3. Marcel Dietrich.

W klasach trzecich kolejne miejsca zajęli:

  1. Natalia Gradowska,
  2. Julia Rudzka i Fabian Beker,
  3. Maja Selka i Małgorzata Zaremba.

30 kwietnia  laureaci  otrzymali nagrody i dyplomy. Zwycięzcom  pogratulowały  organizatorki konkursu : Iwona Paul i Ewa Rydzkowska-Kołaczyńska..